Prognozy Ostrowiec świętokrzyski
Dzis jest 09-04-2020r.

KORONAWIRUS - COVID-19 - informacje

Nowe

Archiwalne

O gminie

Sołectwa i Sołtysi

Zapobieganie powstawania odpadów

Czystsze powietrze

Koła łowieckie

Informacje dla przedsiębiorców

Wybory ławników

Wybory Prezydenckie 2020

Program rodzina 500+

Skład Rady

Uchwały

Komisje

Regulamin organizacyjny

Dane teleadresowe

Godziny pracy i przyjęć interesantów

Władze Gminy

Ref. Obywatelsko Gospodarczy

Ref. Techniczno - Inwestycyjny

Ref. Finansowy

Ref. Gospodarki Komunalnej

Formularze i wnioski

PODATKI - formularze i wnioski

Harmonogram odbioru odpadów


Program Rewitalizacji dla Gminy Bodzechów na lata 2016-2023

www.gopsbodzechow.pl

www.ugb.pl/jrp
www.bip.bodzechow. wrota-swietokrzyskie.pl

System informowania mieszkańców

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej – Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne Ÿródła energi

Zadanie pn: Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Bodzechów dofinansowane ze środków WFOśiGW w Kielcach , w wysokości 20 000 zł Trwałośc zadania trzy lata tj. do maja 2020 roku

ELEKTRONICZNA
SKRZYNKA PODAWCZA

Licznik odwiedzin
7277V JARMARK WIELKANOCNY – SZEWNA2008

Ogłoszenie kulturalne
2008-03-20

W hali sportowej Publicznym Gimnazjum w Szewnie 9.03.2008r odbył się V Jubileuszowy Jarmark Wielkanocny. Jarmark rozpoczął się pięknym programem artystycznym o tematyce wielkanocnej w wykonaniu zespołu dziecięcego: „ Szewnianeczki ” z PSP w Szewnie i „Chmielowianie” z PSP w Chmielowie. Z krótkim programem artystycznym wystąpiły panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Bodzechowa, Chmielowa, Jędrzejowic, Magonii, Sarnówka, Szewny i Szwarszowic.

Na Jarmarku można było kupić przepiękne ręcznie robione stroiki i wiele innych ciekawych ozdób wielkanocnych przygotowanych przez uczniów szkół podstawowych z Bodzechowa, Chmielowa, Miłkowa, Sarnówka, Szwarszowic i Szewnej oraz z Gimnazjum w Szewnie i Bodzechowie. Swoje prace wystawili również bywalcy Świetlicy Wiejskiej w Bodzechowiei i, uczniowie Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego w Kunowie , oraz PDPS w Ostrowcu.

Nie zabrakło i tym razem stoisk twórców ludowych z powiatu ostrowieckiego. Swe prace wystawili p. Aleksandra Kwiatkowska – hafty i przepiękne serwety dziergane na szydełku i drutach. Piękne rzeźby i obrazy zaprezentował p. Stanisław i Jerzy Wójtowiczowie. Ciekawe wytwory z drewna pokazał p. Jan Kopciał, p. Urszula Cieślik zaprezentowała przepiękne wyroby dziergane na szydełku. P. Mieczysław Siepietowski zachwycił nas obrazami wypalanymi w drewnie. I tylko u nas można było zobaczyć rzeźby wykonane z wosku przez p. Edwarda Budzenia .Piękne gobeliny ręcznie tkane pokazała p. Sława Mul a przepiękne serwetki p.Irena Górczynska. Można było kupić miód u pszczelarzy przywieziony prosto z pasieki.

Stoły przepięknie udekorowane a na stołach prawdziwa uczta dla podniebienia: baby, mazurki ,serniki oraz wędliny własnego wyrobu, sałatki o przeróżnych smakach , jaja podane na wiele sposobów, barszcz domowej roboty a wszystko to przygotowane przez panie z KGW Gminy Bodzechów.

Publiczność bawiła się znakomicie biorąc udział w degustacji i w licznych przygotowanych przez organizatorów konkursach. W czasie Jarmarku wystąpiły zespoły ludowe „Stocaneczka”, „Borianki”, „Okolanki” oraz „Bałtowianie”. Panie z tego zespołu również przygotowały stoisko w wyrobami świątecznymi. Przygrywała nam kapela „Ćmielowiacy”, zespół ”Bajersi” działający przy PDPS w Ostrowcu Św. oraz zespół „Aestra” działający przy Świetlicy Wiejskiej w Bodzechowie.
A patronat nad wszystkim sprawował Wójt naszej Gminy Bodzechów p. Jerzy Murzyn .Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie w organizację Jarmarku: Zarządowi Powiatu Ostrowieckiego,
p. Leszkowi Bugajowi Prezesowi Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, p. Jarosławowi Binkowskiemu Prezesowi Piekarni ”Mister” ,Radzie Gminy Bodzechów, Grupie Partnerskiej „Krzemienny Krąg”, p.Krystynie Tobiasz ,p. Irenie Farynie dyr. PG i p. Małgorzacie Turczyńskiej dyr. PSP w Szewnie oraz Gminnej Bibliotece Publicznej.

Dziękujemy organizatorom za wspaniale przygotowany Jarmark i życzymy następnych udanych imprez. Żałujcie, że Was tam nie było z nami. Chcemy Wam powiedzieć, iż zabawa była przednia.


Projekt pn. ''Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Ostrowiec Św. - etap III''

Szlaki turystyczne

Zabytki

Agroturystyka (baza noclegowa)

Koła Gospodyń Wiejskich

Imprezy kulturalne

Liga halowa - open

Imprezy sportowe

Baza noclegowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Centrum Oświaty

Szkoły

Ośrodki zdrowia

Biblioteka


ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA

Projekt pn. ''Zakup samochodu strażackiego i agregatu pompowego dla OSP Bodzechów w celu przeciwdziałania skutkom klęsk żywiołowych oraz usuwania ich skutków''
Projekt pn. ''Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Magonie Gminy Bodzechów oraz rozbudowa stacji uzdatniania wody dla ujęcia wody na działce 531/2 w miejscowości Maksymilianów''
Projekt pn. ''Termomodernizacja budynków pełniących ważne funkcje społeczne na terenie gminy Bodzechów''
Projekt pn. ''Zwiększenie dostępu do wysokiej jakoœci infrastruktury edukacyjnej na terenie gminy Bodzechów''

DZIENNIK USTAW

MONITOR POLSKI

DZIENNIK URZĘDOWY WOJ. ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

INFORMACJA

www.sandomierz
.wku.wp.mil.pl

ROZKŁAD JAZDY:
MPK
Bajka
TRANSKatrina
PKS Ostrowiec Św.

mikroporady.pl

Muzeum Archeologiczne
i Rezerwat KRZEMIONKI

PODAJ STAN WODOMIERZA

Urząd Gminy Bodzechów, ul. Reja 10, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Telefon: (041) 265-38-38, (041) 265-27-45; Fax: (041) 265-54-40, (041) 265-10-38

Copyright Łukasz Chlebny